Protihlukové systémy

PROTIHLUKOVÉ STENY

 

Protihlukové steny sú jedným z nejčastejšie používaných protihlukových opatrení. Vďaka svojej jednoduchosti si nájde miesto v širokom spektre uplatnenia. V prípade protihlukových stien AKUSTIK sa jedná o stavebnicový systém, kde sú dané nosné prvky steny a do tej sú následne vkladané panely. Systém protihlukových stien AKUSTIK je možné dodať ako polotovar (stavebnicový systém) alebo vrátane montáže s kompletním servisom (v prípade potreby urobíme aj meranie hluku).

Obvykle sú základom steny nosné oceľové stĺpy opatrené vodiacimi profilmi. Po osadení stĺpov na pevný podklad (ideálne betónová pätka) nasleduje zasunutie panelov do pripravených profilov. Systém je jednoduchý, účinný a ľahko zmontovatelný.
Pre tieto inštalácie je vhodný typový panel AKUSTIK P v rozmeroch 2000×1000 prípadne 3000×1000.

V prípade atypických riešení nás prosím kontaktujte, vždy se snažíme nájsť vhodné riešenie problému. Stena môže byť dodána v celofarebnom prevedení podľa vzorkovníka RAL alebo v mechanicky odolnejšej pozinkovanej variante.

Protihluková Stena

Realizácií stien

Spokojných zákazníkov

Odhlučnených strojov

Reklamácií

PROTIHLUKOVÉ KRYTY

 

Jedná se o najúčinnejšiu variantu pre odstránenie nadmerného hluku. Kryty sú obvykle používané v priemysle, kde je nutné obmedziť šírenie strojového hluku do priestoru výroby. Častým príkladom sú tiež kompresory a ventilátory vo vnútri budov.

Vždy se jedná o zákazkovú výrobu tvorenú na základe potrieb zákazníka alebo technológie, ktorú je potrebné odhlučniť. Základom krytu je nosná oceľová konštrukcia do ktorej sú osadené panely AKUSTIK. Táto konštrukcia môže byť opatrená, dverami, bránami, automatickými bránami a dalšími prvkami ako priechody a okná. Rovnako je možné skonštruovať demontovateľnú konštrukciu zaisťujúcu rýchly prístup k technologií.

Vďaka dobrej znalosti vzduchotechniky štandardne zaisťujeme aj návrh a dodávku systémov pre vnútorné chladenie a nútenou výmenou vzduchu. Pre správnu funkčnosť krytov a spokojnosť obsluhy s ním je dôležitá maximálna možná spolupráca pri jeho návrhu.

FASÁDNE OBKLADY

Obklady sú často používáné aj ako funkčný architektonický prvok. Je pri tom využívaná primárne výborná pohltivosť panelov AKUSTIK. Sloužia tu k zabráneniu odrazivosti stien, čiastočnému pohlteniu hluku od technológie (často kondenzačné jednotky, tepelné čerpadlá) a zabránenie prenosu hluku do vnútra objektu.

Protihlukový panel môže byť navrhnutý v rôznych farebných kombináciach a tvaroch perforácie podľa požiadavky investora alebo architektonického zadania. Vďaka tejto možnosti odpadá nutnosť inštalácie krycích prvkov. Uchytenie panelov na fasádu je vždy vhodné konzultovať už v projektovej fáze, môže tam byť niekoľko variant, preto je dobré nájsť tú nejlepšiu.